При пад од автобус на ЈСП, со тешки телесни повреди се здобила патничка од Скопје.

Во извештајот на полицијата, на 23.11.2021, во 12.20 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот Јане Сандански, во автобус на ЈСП, управуван од И. Б. (52) од Скопје, паднала патничката С. А. (61) од Скопје.
С. А. добила тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје