Јоханесон од Исланд доби црвен картон на 10 минути пред крајот и македонската репрезентација сега игра со фудбалер повеќе.  

Со голот на Елиф Елмас во 65 минута од натпреварот, Македонија води со 2:1 против Исланд! Претходно, репрезентацијата на Исланд го изедначи резултатот 1:1.

Уште 15ина минути остануваат до крајот на натпреварот, којшто се игра на Арената „Тодор Проески“ во Скопје , плус 12 минути судиска надополна. а со победа, Македонија, како втора во групата, ќе игра бараж за СП во Катар 2022 година.

Јоханесон од Исланд доби црвен картон на 10 минути пред крајот и македонската репрезентација сега игра со фудбалер повеќе.

Како што веќе објавивме, Алиоски го постигна првиот гол во седмата минута и Македонија поведе со 1:0 против Исланд !