Македонските фудбалери вечерва од 18 часот играат за историја, поддршка од 16.000 гледачи во арената „Тодор Проески“

Македонската репрезентација влегува во завршното коло во квалификациската група Ј како второпласирана со 15 бодови, еден повеќе од третопласираната Романија, која вечерва од 20:45 часот му гостува на Лихтенштајн. Македонската...

Умерен земјотрес регистриран на Исланд

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Исланд. Епицентарот бил на 230 километри југозападно од Рејкјавик на длабочина...

По триумфот во Рејкјавик, реми во Скопје: По бод за Македонија и Исланд за ЕП 2020

Конечни 24:24 (полувреме 10:11) во квалификацискиот реванш за пласман на ракометното Европско првенство во 2020 година. Исходот од салата „Борис Трајковски“ оди во прилог на двете селекции во потерата на завршниот турнир во Норвешка, Австрија и Шведска