Полициски службеници на СВР Тетово, вчера (16 март) околу 18 часот и 45 минути, во двор на тетовско средно училиште, во кое учеле, во присуство на нивните родители, лишиле од слобода двајца малолетници од тетовско село затоа што кај кои била пронајдена марихуана. Се расчистува и документира случајот, по што ќе биде изготвен соодветен поднесок.