Уапсени тројца скопјани кои го запалија возилото на Шилегов, а беа опожарени уште три автомобили

Денеска, до Основното јавно обвинителство Скопје, против нив е поднесена кривична пријава поради сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против општата сигурност” по чл. 292,...

На Косово уапсени две лица кои му се заканувале на новинарот кој ги нарече криминалци членовите на „Кумановската група“

Косовската полиција уапси две лица кои упатиле смртни закани кон новинарот Вехби Кајтази, поради тоа што ги нарече криминалци членовите на таканаречената „Кумановска група“, односно косовските...

Приведени тројца осомничени за нападот со нож врз јавниот обвинител од Гостивар

Министерството за внатрешни работи информира дека  утрово во 06.10 часот од полициски службеници од Полициското одделение Чегране биле лишени од слобода Н.С.(40), неговиот малолетен син, двајцата...