Спасовски утре ја презема должноста министер за внатрешни работи

Министерството за внатрешни работи вечерва испрати покана до медиумите за примопредавање на должноста на новиот министер, Оливер Спасовски. Новиот министер на функција ќе стапи во 9.30...

Кој му е шеф на Митко Чавков, министерот или лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

#НикогашПовеќеВМРО pic.twitter.com/5LE3U42aRT — EmptyPersona (@darkhour_seeker) April 28, 2017 Министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, денеска обелодени дека директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, синоќа...