Дрим-тим, ЛШ: Гонзалез е најдобар тренер, Душебаев најдобар десен бек

Македонскиот машки ракометен првак со двајца претставници меѓу десетте што оставија најсилен впечаток во елитното ракометно натпреварување на ЕХФ. Црвено-црните утре попладне од 18 часот против Барселона во полуфиналето на Фајналфор турнирот во Келн

Ракомет, ЛШ: Вардар му врати на Загреб и го потисна лидерот Кјелце

Македонскиот првак подобар од хрватскиот со 25:20 во десеттото коло во елитното натпреварување. „Црвено-црните“ се лидери во Б конкуренцијата со 14 бода колку и европскиот првак, но имаат подобра вкупна гол разлика и подобар биланс во меѓусебните дуели