Вулин во друштво на Спасовски во Старо Нагоричане: Секогаш ќе може да сметате на нас

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со неговиот српски колега Александар Вулин попладнево престојуваа во Старо Нагоричане, каде е локализиран пожарот што беснееше во текот...

Вулин: Никој не бара мислење од претседателот на С. Македонија, ниту го прифаќа

Вака српскиот министер за одбрана одговори на прашање во врска со изјавата на македонскиот претседател за приштинскиот весник „Газета Експрес“ дека е „против идејата за менување на границите меѓу Србија и Косово“