СДСМ ја почнува кампањата од Струмица, ВМРО-ДПМНЕ од Охрид, ДУИ од Преспа

Алијанса за Албанците и Алтернатива ќе ја отвори кампањата со презентација на програмата во својот глаев изборен штаб во Старата скопска чаршија, а ДПА со посета на гробот на Арбен Џафери и со презентација на платформата во Тетово. Политичката платформа „Македонски концепт“ тргнува во предизборна кампања од пред ЕУ Инфо центарот во Скопје, а ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија од Битола

Села: Наш предлог беше избори на 26 јули

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села истакна дека на денешната лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски го предложил 26 јули како датум за одржување на...