ВИДЕО Огромна лавина во Алјаска, наредена евакуација за жителите на Енкориџ

Тој изјави дека има „сериозна и непосредна закана по здравјето, безбедноста и благосостојбата на граѓаните“ во подрачјето на реката Игл, на периферијата на градот За жителите...

Силен земјотрес ја погоди Алјаска

Централниот дел на Алјаска утринава, во 9 часот по локално време, го погоди силен земјотрес со магнитуда на ударот од  6,1 степени според Рихтеровата скала. ЕМСЦ...