Летен фудалски пазар: Гризман се врати во Атлетико Мадрид, Де Јонг во Барса, Саул во Челзи

Бројни трансфери меѓу најсилните европски фудбалски клубови донесе самата завршница на летниот преоден рок. Најсилно одѕвони враќањето на францускиот репрезентативен напаѓач, Антоан Гризман во мадридски Атлетико. Французинот...

Финале во Лига Европа: Атлетико го демонтира Олимпик М. (Видео)

Популарните „јорганџии“ во 13. европско финале во клупската историја го совладаа Олимпик Марсеј со 3:0. Два гола за тимот на Диего Симеоне постигна Антоан Гризман (21. минута и 49. минута), третиот за потврда на победата на „Стад де Лион“ беше дело на Габи во 89. минута

„Бомба“ во најава од Шпанија: Барселона со 100 милиони евра за Гризман

Дел од шпанските медиуми дури пишуваат дека е постигнат и начелен договор меѓу Каталонците и Атлетико Мадрид за услугите на францускиот репрезентативец. Според нив, трансферот би требало да се реализира наредното лето

Гризман со прогноза за ЛШ: Финалето за Јуве, „Златна топка“ за Буфон

Францускиот репрезентативец за кого е заинтересирана пола Европа дава предност на италијанскиот првак во мечот за титулата на 3 јуни во Кардиф. Неговиот Атлетико во полуфиналето беше елиминиран од Реал Мадрид