Македонија стравува од нова бегалска криза, ОЦДЕ тврди дека е завршена

Додека нашата Влада стравува дека повторно ќе има бран на бегалци, Организацијата за соработка и економски развој во новиот извештај тврди дека пикот на хуманитарната криза на бегалците е завршен.

Надворешната политика на Трамп низ неговите изјави

ИСИС и го припиша на Хилари Клинтон, Кина ја обвини за кражба oд Америка, од земјите-членки на НАТО побара да му се плати за сработеното, а со Путин сака да бидат во многу добри услови. Победата на Доналд Трамп на американските избори отвори многу прашања, а сега во исчекување е неговата практика на изјавите во светската политика

Рекоа никогаш повеќе!

Фотографијата на 3-годишниот Ајлан Курди, најден мртов пред точно една година, на 2 септември 2015 година, на една плажа во Бодрум, го трогна целиот свет. Политичарите...