Белгискиот парламент усвои Резолуција: Вакцините за ковид-19 како јавно добро

Белгиските парламентарци ја одобрија резолуцијата предложена од Социјалистичката партија со која се бара вакцините против ковид-19 да станат јавно добро достапно за сите, јави дописничката на...

ЕУРО 2020: Белгија ја победи Португалија

Со минимални 1:0 Белгија го елиминираше актуелниот европски првак Португалија во осминафиналето на ЕУРО 2020. Голот  од голема далечина го постигна Торган Азар во 42.минута. Иако...

Направил список и исчезнал: „Белгискиот Рамбо“ планира да убие 10 лица, меѓу кои и министерката за одбрана

Откако исчезна кон крајот на минатиот месец, вооружениот војник со прекар „белгискиот Рамбо“, кој му го дадоа медиумите, идентификуваше десет лица кои планира да ги убие,...