Уапсен лажниот хирург од Белград кој осакатил неколку жени вршејќи пластични операции

Дваесет и тригодишниот масер од Батајница кај Белград, кој со години држел „елитна“ ординација за пластична хирургија во српскиот главен град, е уапсен по неколкунеделна полициска...

Вучиќ ретерира по синоќешните протести во Белград: Полициски час, сепак, ќе нема

Синоќешните протести во Белград ги оквалификува како „најбрутално политичко насилство“, дека собирот бил добро организиран и непријавен, но и дека потфрлиле српските безбедносни служби бидејќи дошло до наплив на „криминален и меѓународен фактор и служби“

Полициска коњица, кучиња и многу солзавец: Растерани демонстрантите во Белград

Пратеникот во српскиот Парламент, Ѓорѓе Вукадиновиќ рече дека „таква бруталност на полицијата е непотребна и толку многу солзавец не е регистриран во Белград од 5 октомври 2000 година“ кога режимот на Слободан Милошевиќ беше соборен со протести

Изборите минаа, полицискиот час се врати: Белград се затвора од петок до понеделник

Србија во моментот, според Вучиќ, има речиси 4.000 хоспитализирани пациенти кои се позитивни или суспектни на Ковид-19. На вечерашната прес-конференција, тој алармира дека и капацитетите на болниците се полни, дека места од ден на ден има се помалку и апелира на придржување на мерките за заштита од коронавирусот

Трагична судбина: Од репрезентативец на СФРЈ до бездомник со гангрена на ногата

Властимир Матиќ (67) своевремено беше југословенски репрезентативец во велосипедизам, а денеска е бездомник, спие под отворено небо во Белград, боледува од гангрена и со загубена надеж и волја за живот. Во ноември во 2017 година доживеа трагедија, остана без станот во белградската населба Раковица што го проголта пожар, но и без сопругата Ана која притоа почина од гушење

Светска лига во ватерполо: Нова пресметка Србија – Хрватска е можна само во финале

Србија е единствената репрезентација со максимален ефект по групната фаза на финалниот турнир во Светската ватерполо лига што овие денови се одржува во спортскиот центар „Ташмајдан“...