Брисел повикува на продолжување на Српско-Косовскиот дијалог – официјален Белград условува со враќање на состојбата од претходно

Додека состојбата не се врати на нивото пред и повлекувањето на специјалните единици, нема да стане ни збор за продолжување на дијалогот во неговата политичка димензија...

Антиваксерски протести во Белград

Околу 1.000 демонстранти противници на вакцините излегоа на улиците во главниот град на Србија во близина на Филозофскиот факултет. Според весникот „Блиц“, полицијата ги опколила демонстрантите...

Западнонилскиот вирус долета во Белград

Лабораторијата на Секторот за екологија и подобрување на животната средина на ЈКП „Градска чистота“ го открила  западнонилскиот вирус, за време на анализата на комарците во Белград....

Уапсен лажниот хирург од Белград кој осакатил неколку жени вршејќи пластични операции

Дваесет и тригодишниот масер од Батајница кај Белград, кој со години држел „елитна“ ординација за пластична хирургија во српскиот главен град, е уапсен по неколкунеделна полициска...