15 Починати, 266 новозаразени од 4.572 тестирања и 4.719 активни случаи е резултатот од последниот ковид-19 биланс

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 4.572 тестирања, а регистрирани се 266 нови случаи...