(Видео)Британската влада пред одлука да ја мобилизира војската поради огромните редици пред бензинските пумпи

Како што јави Скај њуз,Британската влада, најверојатно ќе ја мобилизирала војската поради огромните редици што се создаваат на бензинските пумпи низ целата земја. Ова за Скај...

Реконструкција на британската Влада, досегашниот шеф на дипломатијата Доминик Раб ќе раководи со Министерството за правда

Британскиот премиер Борис Џoнсон направи промени во Владата на владејачката Конзервативна партија, кои денеска ги објави неговата канцеларија. Доминик Раб, досегашен министер за надворешни работи, сега...

Британскиот туристички сектор најави отпуштања по слабата летна сезона

Британскиот туристички сектор подготвува нов бран отпуштања поради рестриктивните владини регулативи за патувања што ја уништија летната сезона, соопшти денеска здружението АБТА. Новите резервации за ова...

Борис Џонсон планира измени во Владата

Британскиот премиер Борис Џонсон се соочува со сериозни проблеми со своите министри и пратениците во Долниот дом, кои денеска се враќаат во Парламентот по летните одмори....

Опасна британско-руска „игра“ над Северно Море

Борбените авиони на Британската морнарица ,,Тајфун“ денеска пресретнале два руски авиона во близина на воздушниот простор на Велика Британија, соопшти Британското воено воздухопловство. Алармот за итна...