Докази на Јанева во „Рекет“: запленетиот „ајфон“ бил подарок од сестра и

Таткото на Катица се лекувал во болницата на Камчев, а одбраната приложи доказ дека сметката е платена од картичката на сестра ѝ Лиле Делиџакова и дека не станува збор за коруптивно однесување како што тврдела Ана Камчева

Адвокатот на Боки 13: Снимките од „Ла Верита“ не се автентични

Самостојна интерпретација е дека стануваа збор за разговори меѓу Јордан Камчев и Бојан Јовановски. Тоа не може да се утврди. Нелегална снимка не може да се користи како доказ врз кој ќе се заснова пресудата“, реагираше адвокатот Дуковски

Случај „Рекет“: Нови материјални докази во судница

На претходното рочиште беа прикажани снимки од камерите во куќата на Јордан Камчев, bеше пуштена снимка од необјавена емисија „Инсајдер” и преку 20 фискални сметки на Боки 13 со вкупен износ од 148.000 евра направени за три дена во Италија

Случајот „Рекет“ во нова фаза: Материјалните докази влегуваат во судница

Судењето за „Рекет“ продолжува денеска со презентација на материјални докази од страна на Обвинителството за организиран криминал. Судскиот процес против Бојан Јовановски и Катица Јанева влегува...

(Видео) Ременски: Од Обвинителството очекувам да ја запре постапката против мене

По денешното давање исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во врска со истрагата за случајот „Меѓународен сојуз“, таа рече дека добила решение за завршување на истрагата против неа

Судење Саздовски: Јавноста е исклучена, се гледаат снимки од препознавање

На судењето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски во Кривичниот суд се репродуцираат видео материјали од процесот на препознавање на сторителите на кривичното дело. Пред изведување...

Се изведуваат материјални докази за убиството на Никола Саздовски

Со изведување на материјални докази предложени од Обвинителството денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски. Како материјални докази предложени...