УХМР: Вечерва пороен дожд и грмежи

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека во вечерните часови ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Во...

УХМР предупредува на излевање на помалите водотоци од обилните врнежи

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) предупредува на можни локални излевања кај помалите водотоци на целата територија на државата, поради нестабилното време и очекуваните поројни врнежи дожд....

УХМР: Од среда повторно дождови

Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека утре ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура, која ќе биде во интервал од 14 до...