Силен дожд наврна во Загреб и околината, дувал силен ветер и се слушнале силни грмежи, пишува 24сата.хр.

Невремето им создало проблеми на возачите на автопатот кон Босиљево. Паѓал мраз со големина на орев, додека сообраќајот се одвивал отежнато.

Граѓаните биле вознемирени од силните грмежи, но и од дождот кој предизвикал порои. Силен дожд наврнал и Западно од Загреб.

Видеото може да го погледнете тука.