Бојан Јовановски доби 9 години затвор, Фросина Ременски е ослободена од обвинение за Меѓународен сојуз

Бојан Јовановски-Боки доби казна од 9 години затвор, Фросина Ременски е ослободена, Миле Јовановски 2 години условна, Јасна Мандиќ 4 години, и Христина Карајованова-Блажевска една година...

Боки-13 и Ременски побараа изземање на Вилма Рускоска од „Меѓународен сојуз“

Бојан Јовановски-Боки 13 и Фросина Ременски, обвинети во предметот „Меѓународен сојуз“, денеска побараа изземање на обвинителката Вилма Русковска. Според образложението на Јовановски, барањето за изземање на...

Случајот „Меѓународен сојуз“ одложен за 21 јули, Ременски побара изземање на Русковска

Експресно заврши првиот ден од судскиот процес за случајот „Меѓународен Сојуз“ во кој се обвинети Бојан Јовановски, Фросина Ременски, Јасна Мандиќ, Миле Јовановски и Христина Блажевска....

(Видео) Ременски: Од Обвинителството очекувам да ја запре постапката против мене

По денешното давање исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во врска со истрагата за случајот „Меѓународен сојуз“, таа рече дека добила решение за завршување на истрагата против неа

Фросина Ременски во Обвинителство на увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Идентична поканата од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал е пратена и до првоосомничениот Бојан Јовановски – Боки 13, кој беше претседател на организацијата, во чие име увид извршил неговиот адвокат Сашо Дуковски, до Миле Јовановски, таткото на Боки 13, а вчера тоа го направиле потпретседателка на „Меѓународен сојуз“, Јасна Мандиќ и Христина Блажевска, асистентка на Јовановски

Ременски пола година без одговор по пријави против Јанкуловска и Аврамовски

Пратеничката на СДСМ поднесе пријави во ОЈО и ДКСК против поранешната министерка за внатрешни работи и екс заменик директорот на Управата за безбедност и контраразузнување за непочитување на законските одредби за пензионирање