Земјите од Г20 „длабоко загрижени“ поради глобалната криза со храна

Групата Г20 водечки светски економии е „длабоко загрижена“ поради глобалната криза со храна, се вели во нацрт-заедничката завршна декларација од самитот во Индонезија. Глобалната безбедност на храната е...

Путин и Трамп, сепак, имаа блиц средба во Буенос Аирес

Американскиот претседател вчера изјави дека решил да ја откаже планираната средба со неговиот руски колега на маргините на Самитот на Г-20 во Буенос Аирес поради инцидентот со украинските бродови во близината на Крим