Удар за Реал М.: Бејл не игра против Баерн

Велшанецот влече проблеми со листот на мускулот од средината на вториот дел во мечот на „Алијанц арена“ поради што го немаше во составот и против Спортинг Хихон во саботата, а според најавите би можел да го пропушти и „Ел Класико“ наредниот викенд

Бејл со просечна македонска плата на секои 10 минути до 2022 година

Велшанецот неделно ќе заработува 384.615 евра, секое утро ќе се буди со 54.985 евра, на час - 2.289 евра. Според државниот завод за статистика на Македонија, просечната месечна исплата по вработен во август изнесувала 22.294 денари или 362,5 евра