Со двата гола во победата над Ирска: Роналдо се запиша во Гинисовата книга на рекорди

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо го урна рекордот по бројот на постигнати голови на репрезентативен план со што си обезбеди место во Гинисовата книга на рекорди....