Рекорд на филмот „Одмаздници: Завршница“ во САД: Профит од 156 милиони долари за два дена

Најновиот филм на „Марвел Студио“, „Одмаздници: Завршница“ урива рекорди во гледаност и по заработка по само неколку дена по премиерата. Според компанијата „Волт Дизни“, за само...

Податок за Гинис: Цел Исланд го гледаше мечот со Аргентина на СП 2018

Исланѓаните, според спроведениот попис од 2016 година, се точно 334.252 житела, а само мал број од нив, односно 0,4 отсто, не беа крај малите екрани за време на настапот на нивните миленици против Лионел Меси и компанија во саботата на „Откритие арена“ во Москва