Филмски грабеж во Косово: Лажни полицајци украле 50.000 евра од доктор од Турција

Турски државјанин, директор на поликлиника во Приштина, синоќа во полициската станица во Ѓаковица пријавил дека на автопатот Приштина-Албанија, го ограбиле две лица, соопшти косовската полиција. Две...

(Видео) Заложничка драма во Бразил: Ограбиле три банки и врзале заложници на автомобилите за да побегнат од полицијата

Ограбувачи на банка врзаа заложници на своите автомобили при бегство од полициската рација во градот Аракатуба на југот на Бразил. Полициски извори соопштија дека најмалку три...

Филмски грабеж: Од аеродром во Сао Паоло украдени 720 килограми злато

Според полицијата, групата најпрво го киднапирала директорот на карго сервисот на аеродромот со семејството и ги држеле како заложници за да го натераат на соработка. Потоа, дел од групата киднапери пристигнале на аеродромот со пикап возила исфарбани да личат дека се полициски, а неколку минути подоцна побегнале со златото, пренесуваат американските медиуми

МВР: Сопственик на менувачница застрелал разбојници при грабеж

Во обид да извршат разбојништво и вооружени со огнено оружје, настанала, прво, физичка пресметка со сопственикот на менувачницата, по што Г.А. посегнал по пиштол и пукал во правец на напаѓачите кои починале на местото на настанот