Грција со подновена влада

Грчката влада од синоќа е реконструирана. Премиерот Алексис Ципрас направи промени во владатa за да го зголеми рејтингот кој е во опаѓање по нешто повеќе од...

Путин во посета на Атос

Oткако во петокот Владимир Путин потпиша економски договори со Грција за време на својата дводневна посета, рускиот претседател денес е на Атос. Во ова место на...