Сампаоли: Аргентина ќе игра против Франција како со „жилет во уста“

„Гаучосите“ не сакаа да препуштат ништо на случајот во подготовките за дуелот со „триколорите“ и на последниот тренинг во репрезентативната база шутираа и пенали. Првиот осминафинален меч на СП 2018 е попладнево (16 ч.) на „Казањ арена“ во Казањ

Сампаоли ја презеде Аргентина: Имаме ресурси за пласман на СП 2018

Досегашниот менаџер на Севилја договори петгодишна соработка со тамошната федерација која на клубот од шпанската покраина Андалузија му плати 1,5 милиони евра за негово предвремено ослободување. На клупата ќе дебитира на 9 јуни во Мелбурн во пријателски меч против Бразил