Ковачевски: Коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ би била непринципиелна, тие станаа подлога за провокатори

Во интервју за „360 степени“ премиерот Димитар Ковачевски на прашањето дали е против коалиција на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ одговори дека таа коалиција би била нефункционална, непрактична...

Радев: Ја поддржуваме европската интеграција на Северна Македонија

Претседателот на Бугарија, Румен Радев имал видеоконференциски разговор со претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли. Двајцата соговорници се осврнале на мерките за справување со пандемијата на коронавирусот,...