(Видео) Инцидент пред зградата на Владата на Црна Гора: Демонстрантите се обидоа да ја пробијат оградата, па ја пееја националната химна

Откако Владата го усвои предлогот на текстот на Основниот договор со Српската православна црква (СПЦ), пред зградата на извршната власт се случи инцидент меѓу граѓани кои...

Слободниот синдикат бара спикерот Џафери да им се извини на вработените за вчерашниот инцидент

Конфедерацијата на слободните синдикати денеска со соопштение побара надлежните да го санкционираат, како што велат, вулгарниот однос на собранискиот спикер Талат Џафери кон вработените. „Вчерашниот настан...

Фудбалска војна во Тетово: Нов инцидент на мечот Шкупи-Шкендија, повреден и линискиот судија

Фудбалскиот натпревар во Тетово помеѓу екипите на Шкендија и Шкупи донесе голем број прекини, последниот се случи заради удар кон линискиот судија. Во еден момент публиката...

Инцидент во Банги: Претседателската гарда на Централноафриканската Република рани 10 мировници на ОН

Претседателската гарда на Централноафриканската Република (ЦАР) отвори оган врз мировници на Обединетите нации (ОН) во главниот град и рани 10 од нив, потврди мисијата на ОН....

(Видео)Инцидент на протестот во Тетово, за жртвите од пожарот во модуларната болница-јавува ТВ 24

На попладневниот протест во Тетово, за жртвите од пожарот во модуларната болница, попладнево дошло до судир меѓу луѓето што учествувале во протестот и полицијата. Како што...

Инциденти на протестот против вакцината и задолжителната вакцинација во Солун, кусо пред говорот на Мицотакис

Кусо пред почетокот на говорот на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во рамките на Меѓународниот саем во Солун, во центарот на градот се случија инциденти меѓу демонстрантите...