Инцидент под Шара: Советник во МВР нападнал началник на СВР Тетово

Службеник кој е вработен како советник во Министерството за внатрешни работи (МВР) попладнево го нападнал началникот на Единицата за безбедност во сообраќајот во Тетово. Информација за...

„Жолта минута“: Словачки министер демолирал ресторан и поднесе оставка

Ласло Солумос, кој го водеше ресорот животна средина во кабинетот на премиерот Петер Пелегрини, ноќеска според словачките медиуми, наводно пијан, заедно со неговиот брат учестувал во демолирање на кинески ресторан во Братислава

Макрадули уверува дека не постои никаква опасност: Инцидентот во „ОХИС“ е саниран

Заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули денеска преку својот Фејсбук профил информира дека инцидентот во фабриката „ОХИС“ е целосно саниран и оти нема...

Хрватска: Притвор за двајца напаѓачи на ватерполистите на Ц. Звезда

За разлика од нив, третото момче кое беше приведено е пуштено да се брани од слобода. Сите тројца се товарат за кривично дело - тешки телесни повреди во обид како и за кривично дело - разбојништво во обид пришто одземале маички на белградските “црвено-бели“, јавува новинската агенција ХИНА

Инцидент во Сплит: Нападнати ватерполисти на Ц. звезда, еден се спасил со скок во море (Видео)

Причина е нападот врз тројца играчи на „црвено-белите“ на сплитската ривиера попладнево пришто двајцата успеале да побегнат, а третиот се спасил со скок во море. Инцидентот што бил пријавен околу 13.40 часот го потврди и хрватската полиција

Фудбалери како хулигани: Руски репрезентативци тепаа политичар (Видео)

На тапет се најдоа Александар Кокорин и Павел Мамаев кој го нападнаа Денис Пак, еден од највлијателните московјани, во ресторан во руската престолнина. Мамаев веќе доби отказ во Краснодар, потег што засега го нема од Зенит за Кокорин. Според тамошните медиуми, против двајцата се најавени кривични пријави и можна казна затвор. Се шпекулира дека недоличното однесување на Кокорин и на Мамаев значи крај на нивните репрезентативни кариери