Џолев: Започната постапка за одговорност на службеникот Стаменковски

Судијата Владимир Панчевски до полицијата поднесе пријава дека на 18 јануари во неговата канцеларија број 61 во одделението за прекршоци, влегол Стаменковски и почнал вербално да му се заканува, додека пак Стаменковски го тврдеше спротивното

Фудбал: Играч на Зенит брутално претепан во Санкт Петербург

Денис Терентјев, дефанзивец во ростерот на Роберто Манчини, се здобил со повреди на главата при нападот од, засега, непознато машко лице. Како причина за инцидентот се шпекулира дека се случил за паркинг место