Квалификации, СП 2018: Новото лице на Македонија на премиера во Хаифа

Националниот тим предводен од Горан Пандев и Илија Несторовски и надополнет со младите херои од Полска ќе излезе на мегдан на Израел во седмиот настап во мундијалскиот циклус кон Русија . Мечот на „Сами Офер“ стадионот почнува во 20,45 часот, термин во кој ќе играат и Шпанија и Италија на „Сантијаго Бернабеу“ во дербито во групата Г. Претходно, од 18 часот, во истата конкуренција Албанија го дочекува Лихтенштајн во Елбасан

Албанската полиција на нозе: Израелците не смеат да излезат од хотел

Сите улици во Елбасан беа затворени при движењето на Израелците од аеродром до хотел. Стадионот е под постојан надзор на албански специјалци, а полицијата соопшти дека се ангажирани 2.000 нејзини припадници за осигурување на фудбалскиот меч

(ВИДЕО) Квалификации СП 2018: Нова „нула“ на Македонија против Израел

Израелците вечерва триумфираа на „Филип Втори“ со 2:1, Јаховиќ промаши пенал за реми во судиското продолжение на средбата https://www.youtube.com/watch?v=sWdcPBhFUYQ Македонија го забележа вториот пораз во квалификациите...