Потпретседателката Камала Харис: Ќе ја браниме секоја педа од територијата на НАТО 

Американската потпретседателка Камала Харис денеска рече дека „сè е на маса“ додека САД ги оценуваат економските санкции наметнати на Русија поради нападот врз Украина, и повтори...

Бајден и Камала Харис пакуваа оброци за бездомници во Вашингтон за утрешниот Ден на благодарноста

Американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил пакуваа оброци за училиштата и засолништата за бездомници во Вашингтон во Централната кујна на ДЦ пред овонеделниот празник...

Бајден на колоноскопски преглед, претседателски овластувања кусо време беа пренесени на потпретседателката Харис

Американскиот претседател Џо Бајден вчера, поради задолжителни медицински истражувања, неколку часа беше попречен да ги извршува своите претседателски овластувања, и командата со армијата и шифрите од...

Бела куќа: Бајден на колоноскопија, претседателските овластувања накусо ги презема Камала Харис

Белата куќа денеска соопшти дека претседател Џо Бајден ќе биде подложен на рутински колоноскопски преглед и своите претседателски овластувања привремено ќе ѝ ги пренесе на потпретседателката,...

Харис: Вашингтон е „многу загрижен“ за ситуацијата на границата меѓу Полска и Белорусија

Вашингтон е „многу загрижен“ за ситуацијата на границата меѓу Полска и Белорусија, изјави денеска американската потпретседателка Камала Харис. – Што се однесува до Белорусија и она...