322 нови случаи на Ковид-19, починале 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени биле 2.246 тестови, а регистрирани 322 нови случаи на Ковид-19. Од вкупниот број на позитивни, регистрирани...

8 починати од кои најмладиот на 43 години и 273 новозаразени од 2.799 тестирања за ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, направени биле 2.799 тестови, од кои регистрирани биле 273 нови случаи...