185 новозаразени од 2216 тестови – без смртни случаи е последниот 24 часовен биланс за ковид-19

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 2.216 тестови, а регистрирани се 185 нови случаи...

322 нови случаи на Ковид-19, починале 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени биле 2.246 тестови, а регистрирани 322 нови случаи на Ковид-19. Од вкупниот број на позитивни, регистрирани...