Судот не прифаќа критики, на јавниот обвинител Јовески му порача да си погледне во „својот двор“

Јавниот обвинител Јовески да си погледне во сопствениот „двор“ – му напиша Судот на Обвинителот кој вчера ја критикуваше  ослободителната пресуда за Латас и неговите браќа....

Јовески за ослободителната пресуда на Латас: На такви судии не им е местото во правосудството

Jавниот обвинител Љубомир Јовески рече дека  поддржува ветинг во судството и обвинителството, и го посочи примерот со ослободителната пресуда за новинарот  Дрган Павловиќ Латас и неговите...

„Титаник 2“: Груевски и Тодоров го информираат Латас за договорено гласање во ДИК

На денешното рочиште за случајот „Титаник 2“ за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013, беа слушнати неколку телефонски разговори каде главниот соговорник во разговорите е...

Латас на суд за вилите во Зелениково

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“. Првообвинет во предметот „Тревник“, што се однесува на бесправна градба...