Топ вложување: Џејмс вложи 7,3 милиони евра во Ливерпул, сега има 36

Кошаркарот на Кливленд. кој е голем фан на „црвените“, во 2011 година купи два отсто од акциите на клубот, а по пласманот на тимот од „Енфилд“ во финалето во Киев, вредноста на неговата инвестиција се зголеми петкратно

„Луда“ ноќ во НБА лигата: Голден Стејт уфрли 149 коша против лејкерси

Стеф Кари одигра нова одлична партија за „вориорси“ и против трофејните „езерџии“ постига 31 поен, Кевин Лав и Леброн Џејмс го одбележаа триумфот на Кливенд над Портланд со 137:125 во исклучително ефикасната кошаркарска ноќ во САД

НБА лига: Џејмс го посети Обама и стана најмлад играч со 27.000 коша

Ѕвездата на Кливленд постигна 27 поени во победата над Вашингтон со 105:94 со што го мина Коби Брајант, досегашен рекорден во оваа статистичка категорија. Кавалирси пред мечот беа гости на претседателот на САД во заминување