На македонски погон: Барди го задржа Леванте во Примера (Видео)

Клубот од предградието на Валенсија го обезбеди опстанокот на коло до крај на шпанското фудбалско првенство по денешниот гостински триумф над Џирона со 2:1. И тоа на крилја на македонскиот репрезентативец кој ги одигра сите 90 минути и негово дело беше победоносниот во 86. минута по асистенција на Хозе Кампања

Примера: Леванте го „разнесе“ Бетис, асистенција на Барди (Видео)

Македонскиот репрезентативец беше стартер и одигра цел меч за домашните кои постигнаа по два гола во полувреме и на крајот заслужено прокнижија големи три бода за бегство од опасната зона на табелата

Нов македонски проектил во Примера: Барди го тресна и Леганес (Видео)

Вечерашниот гол беше седми на македонскиот репрезентативец во дебитантската сезона во Примера. Претходно постигна два на „Сан Мамеш“ против Атлетик и по еден во дуелите со Еибар, со Реал Сосиедад, со Валенсија и со Депортиво ла Коруња

Леванте без пораз во Примера: Еврогол на Барди против Сосиедад (Видео)

Македонскиот репрезентативец беше стартер и ги одигра сите 90 минути против ривалот на Вардар во групата Л во УЕФА Европа лигата. Во листата се запиша во 89 минута на начин типичен за него, од слободен удар што го изведе беспрекорно за потврда на трите бода на екипата од Валенсија

Ново добро издание за Леванте: Барди со гол и асистенција против Кадиз

Македонскиот репрезентативец за првпат беше во почетниот состав на екипата од Валенсија и возврати на најдобар можен начин. Му додаде на Хозе Кампана во 16 минута за водство со 1:0 и реализира во 55 минута за 2:0

Брза потврда од Валенсија: Барди во Леванте до 2020 година

Македонскиот репрезентативец успешно ги мина лекарските прегледи и потпиша тригодишен договор со шпанскиот прволигаш од Валенсија со опција за продолжување на соработката за дополнителни две сезони. Вредноста на трансферот е 1,5 милиони евра

Со среќа момци: Барди пред потпис со Леванте, Елмас со Фенербахче

Барди во моментот се наоѓа во Валенсија и подложен е на лекарски прегледи во екипата која се враќа во Примера за наредната сезона. Елмас е во Истанбул на финални преговори со Фенербахче. Според најавите од медиумите во Шпанија и Турција наскоро се очекува и официјализирање на трансферите