Партиски билтени на Левица како брифинзи зa креирање на влијанието на Кина во државата

Пишува: Зоран Бојаровски Во нашата јавност малку е позната работата на Институтот за Централна и Југо-Источна Европа со седиште во Будимпешта кој е основан како огранок на Институтот за...

Велиу, една од основачките на Левица: Апасиев фалсификуваше десетици документи за да стане претседател

Димитар Апасиев фалсификуваше десетици документи, одлуки и записници од состаноци што никогаш не се одржаа. На тој начин, без почитување на статут или право, тој ја...

Бранимир Јовановиќ: „Левица“ во Македонија е екстремна десница, Апасиев треба да ја прекрсти во „Десница“

Професорот Бранимир Јовановиќ , кој последниве години работи на Виенскиот институт за меѓународни економски студии, во интервју за емисијата „Во центар“ ја анализира политиката на партијата...

Ковачевски од Гевгелија: Апасиев и Левица се закана за ЕУ, а Мицкоски е нивен заложник

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека европската иднина и европскиот правец на државата се пред сериозна закана. На граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“...

„Алтернатива“ знаеле дека ЛДП ќе биде дел од договорот: Скендер Реџепи е против мнозинство со Левица

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи-Зејд нема да поддржи мнозинство со Левица во Собранието, објави „zhurnal.mk“, новинска агенција на албански јазик, повикувајќи се на информација што ја...

Петар Георгиевски Камиказа и официјално кандидат за градоначалник на Скопје од Левица

Со објава на својата фан страна на заедничка фотографија со Петар Георгиевски-Камиказа актер, музичар и басист на групата „Меморија“ , претседателот на Левица Димитар Апасиев најавувајќи...