Николовски во посета на хидросистемот „Плачковица“: Континуирано и рамномерно се стимулира локалниот развој

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, Љупчо Николовски заедно со градоначалникот на општина Карбинци, денеска ја посетија локацијата на која се гради регионалниот систем за...

Николовски: Со исполнети стратешки цели, ги исполнуваме и крупните капитални инвестиции железничката пруга за поврзување на Северна Македонија и Бугарија станува реалност

СДСМ инвестира во сегашното и иднината, ги исполнивме стратешките цели и покажавме што е најдоброто за нашата држава, за нашите граѓани, изјави денеска од Кратово генералниот...

Николовски: Се попишаа 1,5 милиони граѓани, со пописот ја трасираме иднината

Вицепремиерот Љупчо Николовски во Крива Паланка ја исполни својата граѓанска обврска за попишување заедно со својата сопруга. Како што соопшти владината прес-служба, тој посочи дека пописот...

Николовски: Нова владина одлука – се спречува злоупотребата на службени возила

На денешната владина седница, на иницијатива на заменик претседателот на Владата за борба против корупција, човечки ресурси и одржлив развој, Љупчо Николовски, беше донесена нова одлука...

(Живо): Прес-конференција на СДСМ: Николовски ќе соопшти уште дел од кнадидатите за градоначалници

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски во 16.30 часот ќе одржи прес-конференција на која ќе соопшти уште дел од кандидатите за градоначалници на владеачката партија кои...