Радичевиќ по Мец: Срамен пораз, во одбрана бевме катастрофа

Француската екипа го декласира ЖРК Вардар со 42:28 и го симна од лидерската позиција во групата 1. Словенката Грос со 12 гола и Германката Смитс со 8 беа незапирливи за „црвено-црната“ одбрана. Пенезиќ постигна 10 погодоци за вардарки

Дамњановиќ: Мец изненади, но најважно е што победивме

Францускиот тим, според репрезентативката на Србија, им создал проблеми на вардарки со одбраната 3-2-1, со агресивната игра и со трчањето во текот на сите 60 минути. „Црвено-црните“ во наредното коло против Тирингер во Германија

Ракомет, ЛШ: ЖРК Вардар со рекордна седма победа во низа

Вардарки го совладаа Мец со 23:21 во второто коло од главната групна фаза. Сања Дамњановиќ најефикасна во триумфот над Французинките со пет гола. Составот на Давид Дејвис во наредното коло ќе гостува во Германија кај тимот на Тирингер