Шврговски го повикува Јовески да ги истражи наводите за притворот на Мијалков: Ова го нема ниту во Африка

Апелацискиот суд направи проценка на сите околности по опасност од бегство и Кривичниот совет требаше да го спроведе решението за нашиот клиент да излезе. Во овој...

Мијалков гарантирал дека нема да избега со хипотеки на станови, земјиште, бензиска пумпа, апартмани: Апелацискиот суд го објави решението за притворот

Апелацискиот суд го објави денеска решението со кое му го укина притворот на Сашо Мијалков, поранешниот шеф на УБК и му определи поблаги мерки на претпазливост...

Судскиот совет ќе испита како е укинат притворот на Мијалков, откако Вишото јавно обвинителство ја одбило гаранцијата од над 11 милиони евра

Судскиот совет најверојатно утре ќе одржи седница на која ќе се дискутира за одлуката на Апелацискиот суд во Скопје кој денеска ја прифати гаранцијата од над...

Маричиќ бара судиите од Апелација да објаснат зошто го пуштаат Мијалков од притвор: Кој ќе одговара ако екс шефот на УБК избега повторно?

Одлуката на Апелацискиот суд во Скопје да го пушти од притвор Сашо Мијалков ја намалува и онака разнишаната доверба на граѓаните во судовите, реагира министерот Бојан...

КАМЧЕВ НА СУДЕЊЕТО „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“: Јас и мојата мајка во оваа постапка ќе останеме чисти

Ниту еден од шесттемина обвинети лица за случајот „Плацеви на Водно“ денеска во скопскиот Кривичен суд не признаа вина. Обвинителството Груевски го обвини за две кривични...