Николовски до Мицкоски: Доаѓањето и останувањето на власт не треба да ни биде единствената кауза

Министерот за земјоделство Љупчо Николовски испрати писмо до лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и до пратениците и коалицијата појаснувајќи дека потребно е заеднички да...

Мицкоски: Блокадата на Собранието не се прави за да се уцени Владата да распише предвремени избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Mицкоски најави нови чекори и кажа дека ова ќе потрае. Освен активната блокада, ќе имаат и други активности. Според него, имаме многу...

Мицкоски за одлуката на Вселенската патријаршија: Честитки до поглаварот Стефан за истрајноста

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја поздрави одлуката на Вселенската Патријаршија за признавање на Охридската Архиепископија за канонска и таа, според него, е една од најсветлите...

СДСМ: Наместо да застане зад државните позиции Мицкоски неосновано ја плаши јавноста

Наместо да застане зад државните интереси, Христијан Мицкоски и на верски празник шири невистини, неосновано ја плаши јавноста, со што ги поткопува државните позиции, соопшти СДСМ....