Спектакл на „Енфилд“: Ливерпул загази за Киев, Рома го забави (Видео)

Мо Салах учествуваше со два гола и исто толку асистенции во триумфот на „црвените“ над „волчицата“ со 5:2 во првиот полуфинален меч во шампионската Лига на УЕФА, два постигна и Фирмињо и еден Мане. Дебаклот на римјаните го ублажија Џеко и Пероти во финишот на средбата. Во второто полуфинале во ЛШ вечерва (20.45 ч.) на „Алијанц арена“ ќе играат Баерн Минхен и Реал Мадрид

Од Рим во градот на Битлси: Мохамед Салах потпиша за Ливерпул

Египетскиот репрезентативец ја напушти Рома, ги мина лекарските прегледи и потпиша петгодишен договор со тимот од „Енфилд роуд“ за сума од 45 милиони евра, колку што добиja римјаните како отштета, кои го прават најскапо засилување на „црвените“