Мухамед Зеќири доби нови 30 дена притвор, поради влошено здравје префрлен на Инфективната клиника

Мухамед Зеќири, поранешниот генерален секретар на Владата,  останува и понатаму во притвор, откако Кривичниот суд денеска му одреди нови 30 дена, кои треба да ги помине...

ДКСК побара кривично гонење на Драги Рашковски и Мухамед Зеќири за незаконски хонорарни и редовни вработувања

Државната комисијата за спречување на корупцијата на денешната седница донесе одлука да предложи кривично гонење за екс-генералните секретари на Владата Драги Рашковски и Мухамед Зеќири, за...

Русковска за Зеќири: Имаме доволно докази дека е направена штета врз буџетот од милион евра

Главната обвинителка за гонење организиран криминал и висока корупција, Вилма Русковска во гостувањето во Студио 10 на ТВ 24 говореше за случајот со генералниот секретар на...

Зеќири со жалба за притворот

Александар Трајковски, адвокатот на генералниот секретар на Владата, Мухамед Зеќири, вели дека денеска до Кривичниот суд ја поднел жалбата за притворот, кој му беше одреден синоќа....

Зекири со пост на Фејсбук: Јас, сопругата и ќеркичката сме ковид позитивни

Мухамед Зекири, потпретседател на СДСМ и пратеник во последниот парламентарен состав, Мухамед Зекири преку својот Фејсбук профил објави дека е позитивен на ковид-19, вирусот, според неговиот...