Минеаполис гори- воведена вонредна состојба

Државниот гувернер Тим Волц синоќа ја активира Националната гарда и прогласи вонредна состојба во Минеаполис и околните области. Протестите започнаа во средата, а бесните учесници за време на вчерашните демонстрации ги ограбуваа продавниците, ги опустошуваа и ги демолираа

Црковниот имот ја доведе Црна Гора до точка на вриење

Од СПЦ тврдат дека со новиот Закон за слобода на вероисповед ќе им се одземе црковниот имот, од ЦПЦ, пак, сметаат дека нејзините верници се дискриминирани што не им се дозволува служење во црквите и храмовите што ги граделе нивните предци и државата Црна Гора

Анкета Германија: Крајната десница води пред социјалдемократите

Германската ултрадесничарска Алтернатива за Германија (АФД) ги престигна социјалдемократите, покажа анкета објавена вчера, неколку дена по едни од најнасилните протести на радикалната десница какви што немало...

Кој му е шеф на Митко Чавков, министерот или лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

#НикогашПовеќеВМРО pic.twitter.com/5LE3U42aRT — EmptyPersona (@darkhour_seeker) April 28, 2017 Министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, денеска обелодени дека директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, синоќа...

Партизирана полиција:Структури во МВР ги поддржаа нередите во Собрание

НОВА ТВ направи хронологија за дејствувањето на полициските сили во текот на вчерашниот ден. Хронологијата е направена врз основа на официјални и неофицијални информации и сведоштва...