Димитров и Османи во жесток судир со меѓусебни обвинувања за предавство и кражба на документи од МНР

„Мислев дека ќе можам да ја задржам дипломатската пристојност, и да не говорам за отстранувањето на документите од архивата на МНР пред моето доаѓање во куќата,...

Димитров: Јас сум единствен политичар без отворен судски процес или индиции за злоупотреби

Поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров ги демантира пишувањата во одредени медиуми дека влегол во бизнисот со градежништво и изградба на згради низ Скопје. „Ова...

Довчерашните колеги од Владата го возвратија „ударот“: Димитров е незадоволен оти не е дел од новиот владин состав

Бурни реакции кај највисокиот државен врв по прес конференцијата на вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров. За дел од владините министри, вакците ставови на Димитров се...

Димитров предлага Собранието да го верификува евентуалното решение со Бугарија

Валидација од парламентот за евентуално решение со Бугарија, побара вицепремиерот Никола Димитров како член на Националниот совет за европски интеграции (НСЕИ), на денешната седница на којашто...