Антивоениот филм „Сите тивки на западниот фронт“ го собори рекордот на Бафта со седум освоени награди

Навални“, кој се фокусира на затворениот руски опозициски политичар Алексеј Навални, победи во категоријата документарен филм. Филмаџиите му ја посветија наградата на Навални – кој минатата...

Номинации на „Франс фудбал“: Листа од 30 фудбалери за „Златна топка“

Меѓу нив има тројца голмани, а најмногу се членови на актуелниот европски првак, Реал Мадрид. На женската листа, пак, доминација на девојките од Олимпик Лион. Прогласувањето на најдобрите е на 3 декември во Париз