Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Австралија опен: Ќе се бори против Стефанос Циципас за својата јубилејна 10-та титула

Новак Ѓоковиќ успеа да се пласира во финалето на Австралија опен каде за својата 10-та јубилејна титула во Мелбурн ќе се бори со грчкиот тенисер Стефанос...

Ѓоковиќ по пласманот во четвртфиналето на Вимблдон: Ми требаше време да се навикнам на темпото на Ван Рајтховен

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ даде свој осврт за победата синоќа во осминафиналето на Вимблдон над Холанѓанецот Тим ​​ван Рајтховен (6:2, 4:6, 6:1, 6:2). „Никогаш не сум...

Ѓоковиќ им честиташе на параолимпијците кои и донесоа шест медали на Србија: „Вие сте херои и инспирација за сите нас“

Српските параолимпијци што и донесоа шест медали на Србија на Параолимписките игри во Токио, вчера имаа средба со најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ. Србија од Параолимписките...